سیزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته(ایران کانمین ۲۰۱۷) از تاریخ ۱۳ تا ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۶ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد. شرکت مدیریت و پردازش اطلاعات مکانی آرکا همچون سال گذشته افتخار میزبانی تعداد زیادی از متخصصین، معدنکاران و فعالان این حوزه را کسب نمود. وزیر صنعت، معدن و تجارت در روز نخست این نمایشگاه از غرفه این شرکت بازدید و آقای مهندسی حسینی به اختصار به معرفی خدمات و فعالیت‌های شرکت آرکا پرداختند.

بازدید وزیر صمت از غرفه آرکا در نمایشگاه ایران کان مین 2017

در جلسات متعدد و فشرده‌ای که کارشناسان شرکت آرکا(مهندس شهراز، مهندس اکبریان و دکتر صفا) با صاحبان معادن و متخصصین این حوزه برگزار نمودند بحث و تبادل نظر پیرامون تصویربرداری ماهواره ای، نقشه برداری هوایی با استفاده از پهپادها و همچنین خدمات نوین اکتشاف معدن به همراه معرفی آخرین توانمندی‌ها و پروژه‌های انجام شده صورت پذیرفت.

غرفه آرکا در نمایشگاه ایران کان مین 2017

در روز اول این رویداد معدنی و در محل سالن اجتماعات خانه معدن ایران، کارگاه تخصصی ۲ ساعته با موضوع «دانش زمین آمار در مطالعات ارزیابی منابع و ذخایر معدنی اختیار یا الزام!» برگزار گردید.

تدریس دکتر صفا در کارگاه تخصصی «دانش زمین آمار در مطالعات ارزیابی منابع و ذخایر معدنی اختیار یا الزام!»

دکتر محمد صفا به نمایندگی از شرکت آرکا، در مورد اهمیت دانش زمین آمار در مطالعات مدل سازی و تخمین منابع معدنی توضیحات کاملی را ارائه داد. در این کارگاه ابتدا به اختصار در مورد تئوری مباحث مختلف زمین آماری طرح موضوع شد و در ادامه کاربرد این مباحث در مطالعات مدل سازی و تخمین منابع معدنی به تفضیل مورد بررسی قرار گرفت. در این نشست تخصصی با ارائه جداول و نمودارهای مختلف تاثیر انتخاب اشتباه پارامترهای مدلسازی و تخمین در نتایج این مطالعات مورد نقد و بررسی قرار گرفت و بر لزوم به کارگیری دانش و تجربه کافی در مسیر این مطالعات، جهت تمایز منبع معدنی اقتصادی از منبعی غیر اقتصادی تاکید گردید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.