ماهواره SES-14 در ساعت ۷:۲۰(به وقت محلی) روز ۲۵ ژانویه ۲۰۱۸ از مرکز فضایی گویان در کورو، فرانسه پرتاب شد. این ماهواره توسط شرکت Airbus Defense and Space و به منظور ارائه خدمات مختلف(هوانوردی، دربانوردی، تلویزیونی، تلفن همراه و تصویربرداری) به آمریکا، کارائیب و منطقه شمال آتلانتیک ساخته شده است.

ماهواره SES-14

SES-14 که در مدار ۴۷/۵ درجه غربی قرار دارد، آمریکای لاتین، کارائیب، آمریکای شمالی و منطقه اقیانوس آرام شمالی را با پوشش پرتوها در باندهای C و Ku و همچنین HTS-Ku تحت پوشش قرار می‌دهد. SES مجوز حرکت در این مدار بریزیلی را در سال ۲۰۱۴ دریافت کرد.

پرتوهای عریض باند C این ماهواره به منظور گسترش سطح دسترسی به سیستم‌های کابلی در آمریکای لاتین طراحی شده‌اند، در حالی که پرتوهای نقطه ای HTS Ku-band به بازار پویای هوانوردی و سایر برنامه‌های کاربردی با ترافیک شدید مانند سرویس‌های دریانوردی، تلفن همراه و سایر خدماتی که به باند پهن نیاز دارند، سرویس ارائه می‌دهد. همچنین، پرتوهای گسترده K‌u-band خدمات دیگری مانند خدمات مستقیم به منزل(direct-to-home) و VSAT را در آمریکا و شمال آتلانتیک فراهم می‌کند.

این فضاپیما دارای محموله دیگری از ناسا به نام GOLD است. GOLD (Global scale Observation of the Limb and Disk) از مدار زمین مرجع این ماهواره، تصویربرداری بی‌سابقه‌ای را از اتمسفر زمین به منظور افزایش درک دانشمندان از شرایط آب و هوایی گرماسفره-یونوسفر (thermosphere-ionosphere) انجام خواهد داد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *