تصاویر ماهواره ای Spot 6/7 با قدرت به‌روزرسانی سریع و پوشش سراسری از تصاویر منحصربه‌فرد محسوب می‌شوند. مجموعه ماهواره‌های اسپات شامل هفت ماهواره با قدرت تفکیک متوسط است که اولین ماهواره از این مجموعه توسط فرانسه و هند در سال ۱۹۸۶ به فضا پرتاب شد. هم اکنون تنها سه دستگاه از هفت ماهواره یعنی ماهواره‌های SPOT6 ،SPOT5 و SPOT7 فعال هستند. ماهواره SPOT6 در سال ۲۰۱۲ و ماهواره SPOT۷ در سال ۲۰۱۴ به فضا پرتاب شدند.

تصاویری که از این ماهواره‌ها مخابره می‌شوند شامل تصاویر ماهواره ای Spot 6/7 پانکروماتیک و تصاویر برداشت شده در نور مرئی و مادون قرمز نزدیک و کوتاه است. این ماهواره تصاویر اورتواتوماتیک با صحت مکانی ۱۰ متر (CE۹۰) را برای تولید مدل‌های سه‌بعدی تولید می‌کند. دو ماهواره دارای ۴ باند چند طیفی با رزولوشن ۶ متر و یک باند پانکروماتیک با رزولوشن ۱/۵ متر هستند.
مدار ماهواره در ۸۲۲ کیلومتری از زمین قرار دارد و ماهواره‌های اسپات قادرند وسعت زیادی از سطح زمین را در یک روز با تصاویر ماهواره ای Spot 6/7 به عرض ۶۰ کیلومتر برداشت کنند. هر دو ماهواره ظرفیت تصویربرداری حدود ۶ میلیون کیلومترمربع در روز یعنی مساحتی در حدود ۳/۵ برابر وسعت ایران را برداشت می‌کنند. ماهواره Spot 6/7 در یک مدار و با فاصله ۱۸۰ درجه از هم قرار دارند و به صورت پیوسته زمین را رصد می‌کنند.

مزایای تصاویر ماهواره ای Spot 6/7

کشور ما در سال تقریبا دو بار تحت پوشش سراسری تصاویر ماهواره ای Spot 6/7 قرار می‌گیرد، بنابراین می‌توانید تصاویر جدید این ماهواره‌ها را با قیمت تصاویر آرشیوی تهیه نمایید. سفارش تصویربرداری ماهواره Spot 6/7 به علت حضور دو ماهواره در مدار، در کوتاه‌ترین زمان ممکن قابل انجام است.

نمونه تصاویر ماهواره ای Spot 6/7

مشخصات فنی ماهواره Spot 6/7