021-88813193

تصاویر ماهواره ای رزولوشن بالا

تصاویر ماهواره ای رزولوشن بالا

تصاویر ماهواره ای رزولوشن بالا به چه تصاویری گفته می شود؟

عنوان تصاویر ماهواره ای رزولوشن بالا با تعاریف زیادی استفاده می شود. به تعریف برگزیده ما، این داده ها تصاویری هستند که رزولوشن و یا قدرت تفکیک مکانی آنها بین  ۱ و تا ۵ متر می باشد. برخی دیگر این تصاویر را “تصاویر با رزولوشن متوسط” نام گذاری کرده اند.
اصطلاح رزولوشن برای مشخصه های دیگر تصاویر مانند تفکیک طیفی و یا عمق بیت نیز به کار می رود اما به طور کلی زمانی که به تنهایی به کار می رود منظور قدرت تفکیک مکانی می باشد.
لازم به ذکر است برای بیشتر سنجنده های ماهواره ای، وقتی صحبت از قدرت تفکیک مکانی آنها می شود منظور قدرت تفکیک مکانی باند پانکروماتیک آنها می باشد.
اهمیت تصاویر رزولوشن بالا امکان تهیه تصاویر برای پوشش های وسیع با هزینه واحد کم می باشد. همچنین این تصاویر برخلاف تصاویر رزولوشن بسیار بالا دارای پوشش سراسری می باشند.  به عنوان مثال ماهواره ای اسپات ۶ و۷ ایران را تقریباً دو بار در سال تحت پوشش قرار می دهد.

 

 شرکت آرکا نماینده رسمی ماهواره SPOT6/7

شرکت آرکا نماینده رسمی مهمترین تصاویر این دسته از تصاویر ماهواره ای یعنی ماهواره SPOT 6/7 بوده و تصاویر مذکور را هماهنگ با قیمت جهانی آن عرضه می دارد. مشخصات مهمترین تصاویر ماهواره ای با رزولوشن بالا در جدول زیر آورده شده است:

نحوه خرید تصاویر رزولوشن بالا از شرکت آرکا

ما در شرکت آرکا امکان تهیه مهمترین تصاویر ماهواره ای رزولوشن بسیار بالا را با قیمت بسیار مناسب در کوتاه ترین زمان فراهم نموده ایم. فرم استعلام داده های ما شما را در مسیر انتخاب و سفارش بهترین داده مورد نیاز شما از نظر فنی و اقتصادی قرار خواهد داد.

جدول مقایسه تصاویر ماهواره ای رزولوشن بالا

نام سنجندهتاریخ پرتابعرض برداشت (km)رزولوشن اولیه (m)رزولوشن خروجی (m)صحت اولیه (m)باندهاتصویراستریو
SPOT6۹ سپتامبر ۲۰۱۲۶۰ 21.510PAN+4MSدارد
SPOT7۱۷ اکتبر ۲۰۱۲۶۰21.510PAN+4MSدارد
SPOT53 می 2002۶۰52.548PAN+4MSدارد
RapidEye29 آگوست 2008 776.5523-454MS بدون PAN ندارد
نیاز به مشاوره جهت سفارش تصویر دارید؟
از اینجا آغاز کنید.
به کانال ما بپیوندید