021-88813193

تصاویر ماهواره ای راداری

تصاویر ماهواره ای راداری به چه تصاویری گفته می شود؟

 

تصویربرداری راداری یک  کاربرد رادار برای اخذ تصاویر ماهواره ای راداری دو بعدی از زمین در طول موج های رادیویی می باشد. تصاویر راداری از نقاط مختلف تشکیل شده است. هر پیکسل در تصویر رادار، نشان دهنده بازتاب امواج رادیویی از آن منطقه بر روی زمین است. مناطق روشن تر نشان دهنده بازتاب بالاتر و مناطق تیره تر نشان دهنده بازتاب کمتر می باشند.

سنسورهای رادار از طول موج های نسبی  بلند استفاده می کنند که اجازه عبور امواج رادیویی از ابرها، دود، مه و بعضی از پوشش های گیاهی، را می دهد. همچنین، با داشتن یک سیستم فعال، می تواند در روز و شب داده اخذ کند. بیشتر سیستم های راداری در طول موج های ۰٫۵ تا ۷۵ سانتی متر کار می کنند.

تصاویر ماهواره ای راداری برای حل طیف وسیعی از زمینه های کاربردی مورد استفاده قرار می گیرند. اولا، می تواند اطلاعات مازاد در مورد وضعیت سطح زمین و عوارض آن به همراه داده های محدوده نوری را ارائه دهند، و دوما، تصاویر ماهواره ای راداری می توانند به عنوان یک منبع اطلاعات منحصر به فرد باشند که تنها از داده های رادار یا داده های مبتنی بر اندازه گیری های زمینی بدست می آید.

جدول زیر انواع تصاویر ماهواره ای راداری را در رزولوشن های مختلف نشان می دهد.

نام محصول تاریخ پرتابعرض برداشت (km)رزولوشن(m) باند تصویربرداری
TERRASAR-X۱۵ ژوئن ۲۰۰۷4 - 270 0.25 - 40 X
COSMO-SKYMED۸ ژوئن ۲۰۰۷ (COSMO-SkyMed-1)

۹ دسامبر ۲۰۰۷ (COSMO-SkyMed-2)

۲۵ اکتبر ۲۰۰۸ (COSMO-SkyMed-3)،

۶ نوامبر ۲۰۱۰ (COSMO-SkyMed-4)
10 - 200 ≤ 1 - 100 X
RADARSAT-1 ۹ می ۲۰۱۳50 - 500 8 - 100 C
ALOS PALSAR۲۴ ژانویه ۲۰۰۶20 - 350 7 - 100L
RADARSAT-2۱۴ دسامبر ۲۰۰۷20 - 500 ۱٫۶ * ۲٫۸ - ۹ * ۷٫۶ C

نحوه خرید داده های راداری از شرکت آرکا

ما در شرکت آرکا امکان تهیه مهمترین داده های راداری را با قیمت بسیار مناسب در کوتاه ترین زمان فراهم نموده ایم. فرم استعلام داده های ما شما را در مسیر انتخاب و سفارش بهترین داده مورد نیاز شما از نظر فنی و اقتصادی قرار خواهد داد.

جدول مقایسه تصاویر ماهواره ای راداری

تصاویر ماهواره ای راداری

نیاز به مشاوره جهت سفارش تصویر دارید؟
از اینجا آغاز کنید.
به کانال ما بپیوندید