کاربرد سیستم های اطلاعات مکانی در صنعت بانکداری

تقریبا تمامی اطلاعات بانک ها، داده های مکان محور هستند لذا تحلیل درست و به هنگام این داده ها نقش مهمی در موفقیت طرح های بنیادی بانک بازی می کند. بانکها و دیگر موسسات ارائه دهنده خدمات مالی از قبیل شرکت های بیمه، به طور مدام با این سوال اساسی روبرو هستند که مشتریان آنها در کجایند و چه می خواهند و بانک چگونه می تواند آنها را پیدا و جذب کند و به بهترین نحو ممکن به آنها خدمات مورد نیازشان را عرضه نماید. فاکتورهای زیادی در جذب و نگهداشت طیف وسیعی از مشتریان در وسعت مکانی قابل توجهی از کشور تاثیر گذار است. سیستم های اطلاعات جغرافیایی GISبه بانکها کمک می کند تا به درک بهتر و موثرتری از داده ها و فاکتور های تاثیرگذار در موفقیت خود دست یابند.

برخی از خدمات سیستم های اطلاعات جغرافیایی در این حوزه به شرح زیر است:

 

  •     درک بهتر از بازار برای ارائه خدمات مورد نیاز در مکان و زمان مناسب برای هر مشتری و همچنین درک بهتر مدیران از ریسک برخی تصمیمات خود از قبیل اجرای یک طرح تازه و یا بستن و ایجاد یک شعبه جدید
  •     افزایش میزان سود از طریق پیش بینی هزینه و کاهش آن، جذب مشتریان و افزایش میزان رضایت آنها و به کارگیری شیوه های موثر در جذب هدفمند سرمایه های خرد و کلان
  •    برنامه ریزی در زمان مقتضی کسب و کار، تغییر به موقع خطوط مشی و ضوابط بانکداری و افزایش اثربخشی و تسهیل فرایند اجرایی نمودن تصمیمات
  •    ارزیابی و نظارت بر کیفیت و عملکرد بازوهای اجرایی بانک (شعب، دستگاه ها و غیره) و نیز برنامه ریزی برای توسعه آنها در آینده
  •    افزایش تعاملات درون و برون سازمانی از طریق مصورسازی و به اشتراک گذاری داده های بانک از طریق نقشه های هوشمند

ایجاد و راه اندازی سیستم های اطلاعات مکانی به عنوان یک زیر ساخت حیاتی، فرصت های بسیار گسترده ای را در برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت بانک ایجاد می نماید. برخی از این فرصت ها به قرار زیر می باشد:

 

۱- نمایش کلیه شعب و دستگاه های خود پرداز بر روی نقشه با کلیه اطلاعات توصیفی وابسته

ساده ترین خدمتی که می توان از یک سیستم اطلاعات جغرافیایی دریافت کرد، به نقشه درآوردن کلیه مکان های مورد دلخواه است. نقشه ها گویاترین ابزار برای کسب احاطه لازم بر توزیع داده های وابسته به مکان ما محسوب می شوند. از مراکز بانکی، مراکز داده، شعب، دستگاه های خودپرداز، دستگاه های کارت خوان و غیره هر یک به تنهایی می توانند حاوی خصیصه های فراوانی (اطلاعات توصیفی) باشند. نمایش هر یک از این خصیصه ها همراه با عوارض موجود در نقشه، جست و جو مکانی و گرفتن گزارش مصور آماری در کسری از دقیقه را برای پرسنل بانک و کاربران عمومی به سادگی امکان پذیر می نماید.

 

۲- امکان تحلیل و شناخت صحیح بازار

زمانی که در تحلیل بازار بر اساس موقعیت مکانی عرضه (محصولات مالی و کلیه خدماتی که مشتریان از طریق شعب و دستگاه‌های خودپرداز دریافت می کنند) و تقاضا (مشتری) صورت بگیرد، به نتایج واقعی تر و قابل اعتمادتری منجر می گردد. توزیع و تحلیل مکانی عرضه و تقاضا بر روی نقشه، ضمن نمایش شفاف تر وضعیت بازار، برنامه ریزی و اجرایی کردن تصمیمات اخذ شده را نیز با سهولت و سرعت بیشتری امکان پذیر می نماید.

 

۱-۲ شناخت بهتر مشتریان

مشتریان بانک ها دارای الگوی توزیعی خاصی هستند که متاثر از مولفه هایی چون سطح درآمد، سطح سواد و فرهنگ، میزان شناخت مشتریان از خدمات متنوع بانک و غیره می باشد. به عبارتی دیگر، شناخت این الگوی توزیع به ما می گوید که مشتریان حاضر و بالقوه بانک در کجا قرار دارند و دارای چه خصوصیاتی بوده و ما برای جذب و حفظ آنها باید چه رویکردی را اتخاذ نماییم.

۲-۲ شناخت رقبا

مقایسه الگوی پراکندگی رقبا و مشتریانشان، با الگوی پراکندگی مشتریان بانک می تواند افق روشن تری از وضعیت حال و آینده بانک نمایان کند.

 

۳-۲ تبلیغات هدفمند

کمپین تبلغیات بانکها و سازمان­های بزرگ در سطح ملی و استانی با هزینه­ های سنگینی همراه خواهند بود. می­توان به کمک یک نقشه و سیستم اطلاعات مکانی میزان مراجعه مشتریان به مراکز مختلف را رصد نموده و با توجه به الگوی مکانی مشتریان تبلیغات برای یک گروه مشخص از مشتریان سود ده را در دستور کار بانک­ها قرار داد. هدفمندی تبلیغات و اعمال سیاست­ های بازاریابی متمرکز می تواند در سیستم های اطلاعات مکانی به خوبی محقق شود.

 

۳- توسعه جغرافیایی شعب، دستگاه های خودپرداز و کارت خوان

جانمایی شعب و دستگاه های خودپرداز جدید، کار پر هزینه و همراه با ریسک است که بایستی هوشمندانه انجام شود. در سیستم های اطلاعات جغرافیایی با اعمال انواع معیار های مؤثر در این پروسه و ترکیب هوشمندانه این لایه های اطلاعاتی تاثیر گذار، بهترین مکان را با ذکر اولویت هر منطقه، در قالب یک نقشه پیشنهاد می دهد.

 

۴- مدیریت استراتژیک طرح های بانک

طرح های زیادی توسط بانک اجرا می گردد، تاثیر هر یک از این طرح ها در افزایش و یا کاهش مشتریان بانک در نواحی مختلف ممکن یکسان نباشد. این مسئله در سیستم های اطلاعات جغرافیایی می تواند به خوبی مورد بررسی قرار گیرد.

 

۵- نظارت بر عملکرد شعب و دستگاه های خود پرداز

آیا کلیه شعب و خودپرداز های بانک پاسخگوی نیاز های مناطق تحت پوشش خود در کلیه ساعات شبانه روز هستند؟ فاصله مشتریان حاضر و بالقوه تا این مراکز چگونه است. رقبا در پاسخگویی به این نیاز ها چگونه عمل می کنند؟ این ها سوالاتی است که مستلزم تحلیل و تجزیه عملکرد واحد های خدمت رسان به مشتری است. به عوان مثال میزان موجودی (اعم از پول و غیره) دستگاه های خودپرداز و میزان مراجعات مشتریان در ساعات و روزهای مختلف، می تواند به کمک یک نقشه هوشمند، تحت نظارت مستمر قرار گرفته و برای تغذیه مناسب این دستگاهها با الگو های جمعیتی، تجاری و زمانی هر منطقه، برنامه ریزی های لازم صورت پذیرد.

 

۶- مدیریت بهتر املاک و دارایی های بانک

کلیه دارایی­های شرکت اعم از انواع کارت­های بانکی، وام­ های پرداخته شده، وثیقه ­های در گرو بانک، دستگاه­ ها و ماشین­ های ثابت و متحرک بانک می ­توانند در سیستم اطلاعات جغرافیایی تحت کنترل قرار گیرند. اطلاعات هر یک از این دارایی­ ها اعم از وضعیت فیزیکی و کارکرد، زمان تعویض یا تعمیر و ارزش به روز آنها و بسیاری از اطلاعات دیگر همگی در این سیستم، پردازش و مشاهده می­ گردند.

۷- ناوبری پول

سیستم های اطلاعات مکانی بستر مناسبی برای مدیریت ناوگان پول رسانی با استفاده از GPSمی­باشند. حصول اطمینان از کارآیی و حسن اجرای عملیات انتقال پول از مراکز به شعب و دستگاه های خودپرداز، از طریق مسیریابی، زمانبندی و نظارت بر موقعیت هر یک از ماشین های پول رسان در سطح شهر و در سیستم های مدیریت ناوگان مبتنی برGISو GPSانجام می پذیرد. این سرویس با پیشنهاد مسیرهای مناسب به صورت هوشمندانه می­تواند کمک شایانی در صرفه جویی سوخت مصرفی وسایل نقلیه و زمان تردد و افزایش امنیت آن­ها در سطح شبکه به منظور رسیدن به مقصد نماید.