021-88813193

مدل سازی سه بعدی میدان هفت تیر تهران

شرح پروژه

مدل سازی سه بعدی در واقع مدل های دیجیتال از مناطق شهری هستند که نشان دهنده سطوح زمین، مکان های استقرار مختلف، ساختمان ها، پوشش گیاهی، زیرساخت ها و عناصر چشم انداز و همچنین اشیاء مرتبط متعلق به مناطق شهری هستند. همه این اجزا به وسیله داده های مکانی دو بعدی و سه بعدی و داده های جغرافیایی شرح و نمایش داده می شوند. مدل های سه بعدی شهری نمایش، اکتشاف، تجزیه و تحلیل، و نظارت های مدیریتی در شمار زیادی از حوزه های کاربردی را فراهم می آورد. به طور خاص، مدل شهری سه بعدی امکان یکپارچه سازی نمایش اطلاعات مکانی ناهمگن در یک چارچوب واحد را فراهم آورده وبنابراین، ایجاد و مدیریت فضاهای اطلاعاتی شهری پیچیده را امکان پذیر می کنند.

یک مدل سه بعدی امکان انجام پردازش ها و گزارش گیری ها را در فضای سه بعدی فراهم می کند. و با به خدمت گرفتن روشهای نوین مجسم سازی می تواند یک شهر(قطعات ثبتی و غیره) را به صورت سه بعدی مجسم سازی کند تا بسیاری از مسافرت های شهری جلوگیری و با فراهم کردن امکانات حرکت و جستجو در محیط، درک بهتری از اطلاعات مورد علاقه در دنیای واقعی ایجاد کند.

آماده سازی داده ها

طرح مدل سازی سه بعدی سازی شهری میدان هفت تیر تهران، نمونه کوچکی از یک مدل رقومی و زیبای سه بعدی شهری است که ما آن را در جریان یکی از پروژه های تحقیقاتی مان تولید نمودیم. این مدل  با تجمیع چندین لایه اطلاعاتی تصحیح شده نظیر نقشه های شهری با فرمت اتوکد، مدل رقومی DSMبا دقت یک متر و همچنین مجموعه ای از عکس محیطی اخذ شده و با استفاده از برنامه نویسی در محیط نرم افزار پیشرفته CityEngineتولید و برای انتشار در محیط وب بهینه سازی شده است.

این پروژه تجربه و محک خوبی برای متخصصان توانمند ما بود تا ضمن تکمیل و تجمیع تجارب قبلی امکان تولید مدل های سه بعدی مورد نیاز در حوضه های برنامه ریزی شهری و غیره، در محیط مجازی دسکتاپ و تحت وب فراهم گردد.

میزان پیشرفت پروژه

تهیه و پیش پردازش تصاویر
پردازش و آنالیز تصاویر
تفسیر و تهیه گزارش
عنوان پروژه: مدل سازی سه بعدی
مکان پروژه : میدان هفت تیر تهران
دسته خدمات: مدل سازی
نیاز به مشاوره در این زمینه دارید؟
از اینجا آغاز کنید.

آیا سوالی دارید ؟

شما همیشه می توانید با ما از طریق ایمیل یا تلفن یا فرم تماس با ما در ارتباط باشید .

0 نظر

نوشتن نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کانال ما بپیوندید