021-88813193

پردازش تصاویر چند طیفی

سنجش از دور-پردازش-تصاویر-چندطیفی

 سنجش از دور

تخصص ما  پردازش تصاویر چند طیفی به منظور دستیابی به اطلاعات مفیدی برای رنج وسیعی از برنامه های کاربردی است. تشخیص انواع آلتراسیون ها و تفکیک واحدهای سنگی در پتانسیل یابی مواد معدنی، تشخیص تغییرات در مباحث شهری، منابع طبیعی و محیط زیست و کاربرد در کشاورزی دقیق از اهم خدمات ما در حوزه می باشد.
 

خدمات ما در این حوزه

معدن

فن آوری های ما تصمیم گیری را در کل چرخه معدن از اکتشاف مواد معدنی تا اصلاح مواد معدنی، پشتیبانی می کند. پردازش تصاویر چند طیفی  شرکت های معدنی را به ابزارهای مورد نیاز جهت شناسایی آلتراسیون ها، ساختار های خطی و واحدهای سنگی مرتبط با کانی زایی تجهیز می نماید. تصاویر ماهواره ای با رزولوشن بسیار بالا آنچه شما بصری نمی توانید ببینید را نشان می دهد : مواد معدنی راهنما، رخنمون های کوچک و مطالعه دقیق در مناطق دور افتاده.
معدن-پردازش-تصاویر-چندطیفی
کشاورزی-دقیق-پردازش-تصاویر-چندطیفی

کشاورزی دقیق

تصاویر ماهواره ای، ابزار نظارت بر زمین های کشاورزی و محصولات کشاورزی است. تصاویر ماهواره ای امکان مانیتور کردن روند رشد گیاهان و محصولات کشاورزی، میزان تخریب محصولات کشاورزی توسط دام و آفات را فراهم می کند. این امکان هنگام تهیه ادعاهای بیمه ای مربوط به زمین نیز مهم می باشد. در نهایت نیز می توان نمایشی بصری از زمین ها را که فقط از آسمان در دسترس است، تهیه نمود.

تشخیص تغییرات

توسط پردازش تصاویر چند طیفی و چند زمانه در نقاط موردنظر، تغییرات در طول زمان را می توان تحت نظارت قرار داد. نظارت بر تغییرات زیست محیطی، نظارت بر جنگلداری ، احیای حوضچه ها، نظارت و تحلیل مناطق آسیب دیده در اثر آتش سوزی های جنگلی و نظارت بر فرسایش ساحلی. تشخیص تغییرات توسط تصاویر ماهواره ای می تواند به این سوالات پاسخ دهد : “تغییرات کجا رخ داده است”، “تغییرات چقدر است” و “چه نوع تغییراتی رخ داده است؟” .
بررسی-تغییرات-پردازش-تصاویر-چندطیفی
پتانسیل-خورشیدی-پردازش-تصاویر-چندطیفی

محاسبه پتانسیل خورشیدی

با بکارگیری تصاویر ماهواره ای در یک منطقه شهری، بهترین مکان برای نصب مبدل‌های انرژی فتوولتائیک خورشیدی ازنظر توپوگرافی، میزان سایه و میزان انرژی خورشیدی دریافتی هریک از مکان‌های انتخابی محاسبه می‌گردد. درنهایت با توجه به بیشینه انرژی خورشیدی دریافتی در هر مکان، تعداد بهینه مبدل‌های انرژی فتوولتائیک خورشیدی مورد نیاز برای تولید برق مصرفی بدست می آید.

Bathymetry (عمق سنجی)

داده های عمق سنجی در آب ها برای مهندسی دریایی، مدیریت زیست محیطی و کاربردهای هیدروگرافی، بسیار مهم است. استفاده از تصاویر ماهواره ای در عمق سنجی دارای مزایای زیر می باشد :دسترسی از راه دور، تحویل سریع، بدون نیاز به مجوز، مقرون به صرفه بودن، عدم اثرات زیست محیطی یا پیامدهای بهداشتی و ایمنی، قابل اجرا از مقیاس کوچک (۲۵ کیلومتر مربع) تا مقیاس بزرگ (> 10،۰۰۰ کیلومتر مربع) و ارائه اطلاعات پیوسته سه بعدی از عمق آب.
عمق-سنجی-پردازش-تصاویر-چندطیفی
نظارت-کیفیت-آب-پردازش-تصاویر-چندطیفی

نظارت بر کیفیت آب  

خدمات ما توسط پردازش تصاویر چند طیفی در زمینه مانیتورینگ کیفیت آب، بر روی پارامترهای کلیدی از عوامل کیفیت آب مانند تیرگی، مواد معلق، کلروفیل-a، یا خزه و جلبک های مضر متمرکز شده است. نظارت بر کیفیت آب برای آب های داخلی و ساحلی، مورد نیاز بسیاری از سازمان های دولتی و خصوصی است و برای درک بهتر اکوسیستم آبزیان ضروری است.

آیا سوالی دارید ؟

شما همیشه می توانید با ما از طریق ایمیل یا تلفن یا فرم تماس با ما در ارتباط باشید .
به کانال ما بپیوندید