021-88813193

مدل سازی و تحلیل های مکانی

مدلسازی-تحلیلهای-مکانی
مدل سازی و تحلیل های مکانی یکی از بخش های بسیار مهم سامانه اطلاعات جغرافیایی محسوب می شود، پس از گردآوری، بررسی اولیه و آماده سازی و مدل سازی داده ها، محصول نهایی و حرفه ای سامانه اطلاعات جغرافیایی محسوب می شود. تجزیه و تحلیل های مکانی در واقع چگونگی درک جهان اطراف ما می باشد، درک اینکه جهان اطراف ما چگونه است، پاسخ به سوالاتی چون کدام چیزها در کجا هستند، چگونه مکان های مختلف با هم ارتباط دارند، ارتباط آنها چقدر معنی دار است، و چه اقداماتی باید در مقابل آنها انجام دهیم. از تجزیه و تحلیل محاسباتی الگوهای جغرافیایی برای پیدا کردن مسیرهای بهینه و مطلوب، انتخاب محل های مناسب، مدلسازی پیش بینی پیشرفته استفاده می کنیم. در اصل تجزیه و تحلیل مکانی در مرکز تکنولوژی سیستم های اطلاعات مکانی (GIS) قرار دارد و هدف غائی آن است.

خدمات ما در این حوزه

   درک کردن “کجا”

اداره ها و شرکت ها کجا واقع شده اند؟مبادله و تحویل کالا ها کجا انجام شوند؟ به عبارتی دیگر اقدامی برای قابل درک کردن و تعریف جهان مختصات دار ما و قرار دادن آن ها بر روی یک نقشه، نماد گذاری و انجام مراحل و راه حل هایی که به نمایش و درک داده های ما کمک کند.

کجا-مکان-مدلسازی-تحلیلهای-مکانی
فاصله-شکل-اندازه-مدلسازی-تحلیلهای-مکانی

 اندازه گیری فاصله، شکل و توزیع

طول رودخانه چقدر است؟ ارتفاع ساختمان چند متر است؟ مدلسازی و تحلیلهای مکانی نشان می دهد که چگونه بزرگی یک شی یا توصیف یک ویژگی از نظر مساحت، محیط، طول، ارتفاع و حجم آن به درک توزیع و مشخصه های متعدد آن کمک می کند.

تعیین چگونگی ارتباط مکان ها

کدام رودخانه ها در فاصله ۱۰ کیلومتری خط لوله قرار دارند؟ چه جنایات دیگری در این مکان رخ داده است؟ در پاسخ به پرسش های فضایی، اغلب درک درست از روابط فضایی مانند دوری و نزدیکی، انطباق، اشتراک، همپوشانی، قابلیت دید، و در دسترس بودن ضروری می باشد.
مدلسازی-تحلیلهای-مکانی-بهترین-مکان
مسیریابی-مکان-مدلسازی-تحلیلهای-مکانی

پیدا کردن بهترین مکان ها و مسیرها

این که آیا شما به دنبال بهترین مسیر برای سفر هستید؟ بهترین مسیر برای کشیدن یک خط لوله کدام است؟ و یا بهترین مکان برای استقرار یک فروشگاه جدید کدام است؟ تجزیه و تحلیل های مکانی به شما برای تصمیم گیری آگاهانه تر در مورد بهترین مکان ها و مسیرها کمک می کند.

تشخیص و تعیین کمیت الگوها و مدل ها

بالاترین مصرف کنندگان محصولات الکترونیکی کجا هستند؟ بالاترین آمار مرگ ناشی از سرطان های پوستی در کجای دنیا واقع شده اند؟ تشخیص و تعیین میزان کمیت الگوها و مدل های موجود در داده ها برای پیدا کردن نقاط داغ (hot spot)، پیدا کردن خوشه داده های عادی و تجزیه و تحلیل تغییرات در الگوهای مختلف در طول زمان استفاده می شود
مدلسازی-تحلیلهای-مکانی-کمیت-الگو
مدلسازی-تحلیلهای-مکانی-پیشبینی-حوادث-طبیعی

پیش بینی کردن

چگونه گسترش آتش سوزی در جنگل مبتنی بر پوشش گیاهی و باد می باشد؟ چگونه مدت زمان و فاصله سفر در جذب و یا کم کردن مشتریان تاثیر می گذارد؟ رشد فیزیکی شهر در کدام بیشتر خواهد بود؟ تجزیه و تحلیل مکانی به شما امکان استفاده از تکنیک های مدل سازی قدرتمند برای پیش بینی و درک بهتر جهان ما را می دهد.

آِیا سوالی دارید ؟

شما همیشه می توانید با ما از طریق ایمیل یا تلفن یا فرم تماس با ما در ارتباط باشید .
به کانال ما بپیوندید