021-88813193

فتوگرامتری برد کوتاه

 کاربرد فتوگرامتری برد کوتاه

فتوگرامتری برد کوتاه را می توان بعنوان یک روش اندازه گیری دقیق و ارزان جهت تهیه نقشه وضع موجود از سازه های کوچک صنعتی، باستانی، نمای ساختمانها و غیره نام برد. فتوگرامتری بردکوتاه دریچه ای جهت راهیابی این رشته به تمامی رشته های دیگر مهندسی (صنایع، پزشکی، میراث فرهنگی، تصادفات، مسایل جنایی و غیره) است.
فتوگرامتری-برد-کوتاه

خدمات ما در این حوزه

فتوگرامتری-برد-کوتاه-باستان شناسی

باستان شناسی

امروزه تمامی شاخه های علم ژئوماتیک کاربردی وسیع را در باستان شناسی دارا می باشند به گونه ای که ژئوماتیک به عنوان ابزاری مناسب و کارآمد جهت پیشبرد اهداف علم باستان شناسی به حساب می آید. با فتوگرامتری برد کوتاه می توان به مستند سازی و بازسازی اشیا باستانی کمک ویژه ای کرد.

بازسازی محل وقوع جرم و تصادفات رانندگی

بازسازی محل وقوع جرم و تصادفات رانندگی برای داشتن اطلاعاتی دقیق به منظور تحلیل و بررسی جرم توسط پلیس از ضروریات می باشد.  فتوگرامتری برد کوتاه در زمینه ی مدیریت صحنه وقوع جرم و تصادفات رانندگی می تواند کارآمد باشد. در این روش می توان حتی با بکارگیری دوربین های ارزان قیمت غیر متریک به عکس برداری از صحنه ی مورد نظر پرداخت و توسط نرم افزارهای گوناگون فتوگرامتری برد کوتاه به بازسازی سه بعدی صحنه ی جرم پرداخت. استفاده از این اطلاعات تصویری به همراه مدل سه بعدی برای پلیس و افرادی ک در حیطه ی قانون و مقررات تصمیم گیری می کنند می تواند بسیار مفید بوده و به آنها در تحلیل هایشان کمک کند.
تصادفات-فتوگرامتری-برد-کوتاه-بازسازی
مهندسی-معکوس-فتوگرامتری-برد-کوتاه

مهندسی معکوس

شاید مهندسی ترین کاربرد فتوگرامتری برد کوتاه استفاده از آن در مهندسی معکوس قطعات باشد. معمولا قطعات پیشرفته ی مورد نیاز صنایع که دارای مشابه خارجی هستند با این روش مشابه سازی می شوند. بسته به دقت مورد نیاز روش های مختلفی برای این کار وجود دارد.

  صنعت پزشکی

در صنعت پزشکی و مخصوصا در دندان پزشکی نیاز به مدل سه بعدی قالب های دندان احساس می شود. این مدل های سه بعدی با روش فتوگرامتری برد کوتاه قابل دسترس هستند.
پزشکی-فتوگرامتری-برد-کوتاه

آیا سوالی دارید ؟

شما همیشه می توانید با ما از طریق ایمیل یا تلفن یا فرم تماس با ما در ارتباط باشید .
به کانال ما بپیوندید