021-88813193

تصویربرداری هوایی

نقشه برداری هوایی با پهپاد

 تصویربرداری هوایی

هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) برای حل انواع مشکلات برای کاربران نظامی و غیر نظامی استفاده می شود. ما با انواع پرنده های عمود پرواز و بال ثابت خود تصاویر هوایی با کیفیت، دقت و صحت بسیار بالا جهت استخراج انواع داده مکانی در حوزه های نقشه برداری، کاداستر شهری، روستایی، کشاورزی،  نظارت و بازرسی بر خطوط انتقال برق، لوله های گاز، پایش محصولات زمین های کشاورزی و غیره در اختیار صاحبان صنایع مربوطه قرار می دهیم.

چه حوزه هایی از خدمات ما استفاده می کنند؟

نقشه برداری هوایی

پهپاد های نقشه برداری ساده ترین و ارزان ترین راه برای تولید انواع نقشه های موضوعی و کاربردی می باشند. نقشه های توپوگرافی، نقشه های پارسل شهری مورد استفاده در طرح های تفضیلی و حتی نقشه های دقیق کاداستر شهری، روستایی و کشاورزی از این قبیل نقشه ها می باشند. ما با پرنده های بدون سرنشین خود، تصاویر هوایی با کیفیت شگفت انگیز در اختیار شما قرار می دهیم. این تصاویر قابلیت تولید محصولاتی مانند مدل های رقومی ارتقاعی دقیق، تصاویر ارتوموزائیک با رزولوشن بسیار بالا و یا ابر نقطه که هر یک منابع ارزشمندی جهت تبدیل به نقشه های مقیاس بزرگ می باشند، دارا می باشند.

دپومتری و محاسبه احجام معدنی

اکتشاف و معدن کاری

در بحث اکتشاف منابع معدنی علاوه بر تهیه نقشه های توپوگرافی بسیار دقیق در مقیاس بزرگ، ما تصاویر هوایی با رزولوشن بسیار بالا  برای مطالعات زمین شناسی و تهیه نقشه های واحد های لیتولوژیکی و ساختاری منطقه مورد مطالعه در اختیار شما قرار می دهیم. بدین ترتیب حجم قابل توجهی از عملیات میدانی شما کم و یا با کارآیی بهتری به سر انجام رسیده و در هزینه و زمان عملیاتی شما صرفه جویی چشم گیری خواهد شد؛ و این در حالی است هزینه تهیه این تصاویر در هزینه تهیه نقشه های توپوگرافی لحاظ شده و شما بابت آن هزینه جداگانه ای پرداخت نخواهید کرد. یکی دیگر از مهمترین کاربردهای تصاویر هوایی محاسبه حجم خاکی عملیات استخراج و دپومتری مواد باطله، مواد معدنی و کنسانتره محصول شماست. مشاوره مهندسی معدن و اکتشاف آن یکی از تخصص های اصلی ما در شرکت آرکا است. لذا با اطمینان می توانیم بگویم در این حوزه جای نگرانی برای شما وجود ندارد.

کشاورزی دقیق

با فن آوری هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به دوربین مولتی اسپکترال Parrot Sequoia (مجهز به باند لبه قرمز در کنار دوربین عکاسی)، امکان تحول صنعت کشاورزی به سمت کشاورزی دقیق و توسعه پایدار را فراهم آورده ایم. تجزیه و تحلیل خاک و زمین، پایش و  نظارت بر محصولات زراعی و باغی، مانیتورینگ و ارزیابی سلامتی محصولات کشاورزی، برآورد میزان خسارات ناشی از آفات و بلاهای طبیعی، و همچنین امکان پیاده سازی دقیق سیستم های مکانیزه آبیاری از مزیت های تصویربرداری هوایی در کشاورزی دقیق می باشند.

تصویربرداری هوایی در کشاورزی دقیق
نظارت و بازرسی با پهپاد

نظارت و بارزسی زیرساخت های عمرانی

با تصاویر هوایی پرنده های بدون سرنشین، شما را در نظارت بر پروژه های عمرانی، بازرسی ابنیه های بزرگ، جاده ها، خطوط ریلی، پل ها  و سد ها یاری می کنیم. خدمات ما متناسب با سنسورهای به کار رفته می توانند شامل موارد زیر باشند:
  • تهیه فیلم از زیرساخت ها و استخراج تصاویر مورد نیاز
  • ترموگرافی و تصویربرداری مادون قرمز
  • تهیه مدل های رقومی سه بعدی
  • تهیه مدل های رقومی ارتفاعی بسیار دقیق برای تحلیل پایداری

ساخت و ساز / معماری

با تصاویر هوایی از پهپادها می توانیم روند برنامه ریزی و پیشرفت هر پروژه ساختمانی را مانیتور کنیم . امکان اندازه گیری ابعاد سایت ، بررسی و مشاهده ساختارهای موجود و مطالعه شرایط محیطی را بدون نیاز به بازدید برای کاربران ساخت و ساز / معماری فراهم می کنیم.  اخذ تصاویر چند زمانه به منظور بررسی روند پیشرفت و  توسعه پروژه از مهمترین تخصص های ما در این زمینه می باشد.
تصویربرداری-هوایی-نفت-گاز

نفت و گاز

تصویربرداری هوایی را می توان در صنعت دریایی نفت و گاز برای کاربردهای مختلف (امنیت، تشخیص نشت نفت و خسارات، بازرسی از سکوی نفتی دریایی و بازرسی های برج های فلزی) استفاده کرد. بازرسی هوایی همچنین می تواند منجر به شناسایی زودهنگام آسیب و ناهنجاری های ساختاری، لوله گذاری و سایر ناسازگاری های خارجی و داخلی شود و خطر را به میزان بیشتری برای کاربران کاهش داد زیرا نیازی به صعود از استک ها ندارند.

آیا سوالی دارید ؟

شما همیشه می توانید با ما از طریق ایمیل یا تلفن یا فرم تماس با ما در ارتباط باشید .
به کانال ما بپیوندید