خانه

خدمات

محصولات

محتوای مکانی

پروژه ها

درباره ما

وبلاگ آرکا

خدمات داده های مکانی

۰۲۱ ۸۸۴۲ ۷۸۶۸   شنبه -چهارشنبه: ۹ صبح - ۵ بعد از ظهر

ارسال پیام
خدمات داده های مکانی

جمع آوری و استخراج داده

داده یکی از اصلی تری و همچنین گران قیمت ترین ارکان سیستم اطلاعات جغرافیایی است. و باتوجه به اینکه مبنای بسیاری از تحلیل ها و تصمیم گیری های آتی قرار می گیرد، تهیه و تامین آن بعضا کار بسیار حساسی است. ما بر پایه متدلوژی و تکنیک ها و تکنولوژی روز دنیا به جمع آوری، استخراج، تولید و تبدیل انواع فرمت داده های مورد نیاز پروژه های شما می پردازیم. منابع و روش های تامین این اطلاعات که ما از آنها استفاده می کنیم به شرح زیر است:

  • تصویر برداری هوایی با استفاده از پرنده های بدون سرنشین و با سرنشین 
  • فتوگرامتری تصاویر هوایی و ماهواره ای به منظور تولید مدل های رقومی زمین (DEM, DSM, DTM)، قائم سازی (Orthorectification) و تبدیل تصاویر به انواع  نقشه های کاداستر شهری، تفکیک اراضی و یا توپوگرافی
  • پردازش تصاویر ماهواره ای چند طیفی (Multispectral Imagery) به منظور استخراج انواع لایه های اطلاعاتی 
  • تجهیزات نقشه برداری زمینی شامل انواع دوربین های نقشه برداری و GPS با دقت های متفاوت (Surveying)
  • تجهیزات و نرم افزارهای ثبت عوارض و مشخصه های آنها در فیلد (دوربین های فیلم برداری، تبلت های مخصوص و فرم های دیجیتال و سایر تکنیک های موبایل مپینگ (mobile mapping))
  • رقومی سازی نقشه ها و عکس های آنالوگ (ِDigitizing)

 

آماده سازی و کنترل کیفیت دادها و کارتوگرافی(GIS Ready and QC/QA)

هماهنگ با فرایند تولید و تامین داده، باید برای ارزیابی و اعتبارسنجی آنها برنامه ریزی کرد. ما با اعمال استانداردها و معیارهای ثبت داده ها، طراحی فرایندهای کاری مدون و به کارگیری انواع روش های نمایش و کنترل کیفیت، فرایند آماده سازی و اعتبار سنجی داده ها را با دقت و سرعت مناسب انجام می دهیم و با استفاده از تکنیک های کارتوگرافی، امکان انتقال بیشترین مفاهیم بصری از داده برداشت شده را فراهم می آوریم. 

 

طراحی، پیاده سازی و مدیریت پایگاه های داده های مکانی (Spatial Database Management)

از پایگاه های داده و اطلاعات مکانی به منظور ذخیره سازی و مدیریت این اطلاعات با امکان دسترسی از انواع محیط های نرم افزاری ایجاد می گردند. طراحی، بهینه و پیاده سازی درست این پایگاه ها منجر به تسهیل مدیریت و دسترسی سریع و بهره برداری بهینه از اطلاعات مورد نیاز می گردد. ما در شرکت آرکا با بهره مندی از تخصص، خلاقیت و نوآوری نیروهای خود و همیچین با اتکا بر تجربه ای که طی سال ها بررسی فرایندها و انواع گردش کاری کسب نموده ایم، امکان تولید سیستم های مدیریت اطلاعات مکانی توسعه یافته مطابق با نیاز کاربری های متعدد را فراهم آورده ایم.

 


خانه

خدمات

محصولات

محتوای مکانی

پروژه ها

درباره ما

وبلاگ آرکا

Register