خانه

خدمات

محصولات

محتوای مکانی

پروژه ها

درباره ما

وبلاگ آرکا

توسعه نرم افزارها و افزونه های رومیزی ( Desktop GIS)

۰۲۱ ۸۸۴۲ ۷۸۶۸   شنبه -چهارشنبه: ۹ صبح - ۵ بعد از ظهر

ارسال پیام

 

DesktopGIS

GIS رومیزی یک نرم افزار سیستم اطلاعات جغرافیایی می باشد که بر روی کامپیوتر های شخصی نصب و اجرا شده و به کاربر برای نمایش، پرس و جو ، به روز رسانی و تجزیه و تحلیل داده ها درباره مکان های جغرافیایی و اطلاعات مربوط به آن مکان ها استفاده می شود.

در واقع با استفاده از GIS رومیزی ما به آسانی عوارض جغرافیایی پیچیده را نمایش داده، تجزیه و تحلیل کرده و یک تصمیم گیری بهتر از طریق یک راه کارامد انجام می دهیم.

 

desktop features analytics 1

 

دسکتاپ GIS نقطه شروع و پایه و اساس استقرار GIS در سازمان ها می باشد. که توسط کارکنان حرفه ای GIS برای نقشه کشی GIS، گزارش گیری و تجزیه و تحلیل های مختلف استفاده می شود. همچنین توسط کارمندان گرداوری داده ها، برای ایجاد، اصلاح و نگهداری لایه های داده ای مهم که سوخت دیگر GIS هستند استفاده می شوند.

GIS رومیزی بر روی استفاده از داده بیش از ایجاد داده تمرکز می کند، و ابزار های بسیار خوبی برای ساخت نقشه ها، گزارش ها و نمودارها فراهم می کند. بهترین نرم افزار های دسکتاپ GIS تجاری و متن باز شامل ESRI ArcView، ArcGIS، Idrisi، Quantum GIS، gvSIG و GRASS می باشد.

پلاگین ها یا افزونه های GIS رومیزی یک سری از قابلیت های اضافه مانند تجسم شگفت انگیز 3D، تجزیه و تحلیل شبکه، الگوهای مختلف و زمین آمار و غیره می باشد که هدف آن افزایش بهره وری و عملکرد نرم افزار و ارائه قابلیت های جدید و پیشرفته تر به کاربران است و به کاربران این امکان را می دهد تا دیتاست های دقیق تر، تجزیه و تحلیل ها کامل تر و متنوع تری را انجام دهند.

با توجه به اینکه سامانه های اطلاعات جغرافیایی رومیزی (Desktop GIS) اولین و اصلی ترین بخش از سامانه های اطلاعات جغرافیایی بوده و بیشترین استفاده را در سطح جهانی دارا می باشند. لذا ما در شرکت آرکا تمرکز ویژه ای را در این بخش به کار گرفته ایم و با وجود دارا بودن از متخصصان توانمند در حوضه های مختلف مانند برنامه نویسی در محیط آرک آبجکت ها، برنامه نویسی پایتون و تسلط بر کتابخانه Arc py برای تولید افزونه های مختلف در محیط نرم افزار Arc GIS، تسلط بر زبان های برنامه نویسی اصلی مانند C# و C++ و غیره به منظور تولید و راه اندازی برنامه ها و افزونه های سیستم اطلاعات مکانی این امکان را فراهم کرده و این توانایی را در خود می بینیم تا در حوضه های مختلف علمی به ارائه خدمات پرداخته و برنامه ها و افزونه های مختلف سامانه های اطلاعات مکانی رومیزی را تولید کنیم.

خانه

خدمات

محصولات

محتوای مکانی

پروژه ها

درباره ما

وبلاگ آرکا

Register