خانه

خدمات

محصولات

محتوای مکانی

پروژه ها

درباره ما

وبلاگ آرکا

تصاویر ماهواره ای Landsat

۰۲۱ ۸۸۴۲ ۷۸۶۸   شنبه -چهارشنبه: ۹ صبح - ۵ بعد از ظهر

ارسال پیام
تصاویر ماهواره ای لندست 8 پوشش کل کشور

 

 سري ماهواره هاي لندست كه توسط سازمان ملي هوانوردي و فضا نوردي آمريکا (ناسا) طراحي و در مدار زمين قرار گرفته‌اند؛‌شامل چند نسل هستند. ماهواره هاي لندست از سال ۱۹۷۲ميلادي شروع به اخذ تصوير از سطح زمين نموده كه اين تصاوير با کيفيت بالا و به صورت چند طيفي مي باشند. با توجه به چندين دهه تصويربرداري ماهواره هاي لندست، ميليونها تصوير با پوشش جهاني در آرشيو موجود مي باشد.

نسل سوم اين ماهواره ها با پرتاب لندست  ۷ در ۱۵ آوريل ۱۹۹۹ با مجهز شدن به سنجنده‌اي بنام نقشه بردار موضوعي پیشرفته (ETM+) ادامه يافت. این سنجنده داراي يك باند پانکروماتيک با حد تشخيص ۱۵ متر است که براي بسياري از کاربردها مفيد مي باشد.

نسل جديد سري ماهواره هاي لندست؛ ماهواره لندست ۸ می باشد که در تاریخ ۱۱ فوریه ۲۰۱۳ پرتاب شده است. این هشتمین ماهواره از سري ماهواره های لندست، و هفتمین ماهواره ای است که با موفقیت در مدار قرار گرفته است.  لندست ۸ اخذ مستمر داده را با استفاده از دو سنجنده، یکی سنجنده تصوير بردار عملیاتی زمین (OLI) و دیگری سنجنده مادون قرمز حرارتي (TIRS) تضمین نموده است.. این دو سنجنده به ترتیب، اطلاعات تصویري نه باند موج کوتاه و دو باند حرارتی را جمع آوری می کنند. این ماهواره سوخت کافی برای انجام عملیات به مدت بیش از ده سال را دارد.

تصاویر ماهواره ای لندست  به صورت رایگان در وب سایت USGS منتشر شده و بدون محدودیتی قابل دانلود می باشند. با این حال با توجه به حجم نسبتاً زیاد این تصاویر و پایین بودن سرعت اینترنت در ایران، ما بانکی از تصاویر لندست ۸ و ۷ (+ETM) با پوشش کل کشور فراهم آورده ایم که می توانیم با قیمت مناسبی در اختیار شما قرار دهیم.

  تصاویری که ما از ماهواره لندست ۷ عرضه می نمائیم از بین تصاویر سالهای ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ انتخاب شده اند و سلامت هریک جداگانه بررسی شده و تضمین می گردد.

 تصاویر لندست ۸ نیز  با سطح تصحيحاتي Level ۸ و با فرمت «Geotiff» تهیه گردیده اند که علاوه بر تصحيحات راديومتريك، تصحيحات هندسي سه بعدي نيز بر روي آن انجام گرفته است و از لحاظ مختصات زميني کاملا منطبق بر موقعیت زمین مي‌باشد. هر سین اطلاعاتي لندست ۸ محدوده ای برابر با۱۸۵ × ۱۸۵کیلومتر را پوشش می دهد.

 

مطالب بیشتر در این زمینه:

مقایسه تصاویر لندست ۸ و ۷

 

 

 

 

 

 

خانه

خدمات

محصولات

محتوای مکانی

پروژه ها

درباره ما

وبلاگ آرکا

Register