خانه

خدمات

محصولات

محتوای مکانی

پروژه ها

درباره ما

وبلاگ آرکا

تصاویر ماهواره ای استر ASTER

۰۲۱ ۸۸۴۲ ۷۸۶۸   شنبه -چهارشنبه: ۹ صبح - ۵ بعد از ظهر

ارسال پیام

 

سنجنده ASTER يکي از پنج سنجنده اي است كه توسط ماهواره TERRA در دسامبر ۱۹۹۹ به فضا پرتاب شد و تصوير برداري آن در مارس ۲۰۰۰ شروع گرديد. اين سنجنده با همكاري گروه هاي دولتي، صنعتي و تحقيقاتي ژاپن و ناسا ساخته شد.

عرض تصوير برداري توسط اين سنجنده ۶۰ کيلومتر است و به صورت فريم هاي استاندارد ۶۰ در ۶۰ کيلومتر ارائه مي گردد. از ویژگی های این سنجنده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- تصاویر ASTER بر مبنای نیازهای زمین شناسی طراحی شده‌اندو در این زمینه کارآیی بسیار بالایی دارند.

- این تصاویر از تفکیک طیفی خوبی در محدوده مادون قرمز برخوردارند، محدوده‌ای که می‌توان بسیاری از کانی ها را از یکدیگر تفکیک کرد.

- برخورداری از قدرت تفکیک رادیومتریک بسیار خوب (۸ و۱۲ بیت) که تصاویری با کیفیت و نسبت سیگنال به نویز بالا را موجب شده است.

- در حال حاضر این سنجنده، تنها سنجنده دارای تصاویر چند طیفی حرارتی می‌باشد و ۵ باند حرارتی با دقت رادیومتریک و۱۲ بیت دارد که از طریق آن تشخیص و تفکیک سیلیس‌ها، کربناتها و انواع واحدهای سنگی امکان پذیر می‌باشد.

- قابلیت برداشت تصاویر زوج (Stereo) كه امکان تهیه مدل رقومی ارتفاع را فراهم می‌نماید.

تصاویر ماهواره ای استر که از توان طیفی بالایی برخوردار می باشند کاربرد وسیعی خصوصا در زمین شناسی و تفکیک آلتراسیون ها که خود از مهمترین شاخصه های کانی سازی های مختلف محسوب می شوند، دارد. دو باند مرئی، یک ماند مادون قرمز نزدیک، شش باند مادون قرمز کوتاه و پنج باند حرارتی تصاویر استر امکان تفکیک رس های اپی ترمال، اکسیدهای آهن، سیلیس، کربنات ها، سنگهای مافیک و آلتراسیون های پروپلیتیکی را فراهم می سازند.

 ما در بانک اطلاعاتی خود مجموعه ای از این تصاویر با پوشش بیش از ۹۰ درصد کشور را فراهم آورده ایم. برای خرید این تصاویر لطفا از طریق فرم استعلام تصاویر ماهوره ای درخواست خود را برای ما ارسال فرمایید. تصاویر آرشیوی ا فرمت HDF تمامی ۱۵ باند خود را دارا می باشند و تا سطح 1B تصحیح شده اند (داده‌های L1B با اعمال ضرایب رادیومتریک، ضرایب ژئومتریک و دیگر داده‌های کمکی بر روی داده‌های تصویری L1A بدست می آیند)

همچنین شما می توانید از طریق ما مستقیما از ماهواره ترا تصویر مورد نظر خود در یک بازه تاریخی گذشته و یا آینده سفارش دهید.  

 

پوشش تصاویر استر آرشیو شرکت 

پوشش سراسری تصاویر آرشیوی استر

خانه

خدمات

محصولات

محتوای مکانی

پروژه ها

درباره ما

وبلاگ آرکا

Register